Хроника мвр билтен

Ограбена аптека во скопски Карпош

На 20.03.2024 околу 21.05 часот во СВР Скопје било пријавено дека во аптека во трговски центар на подрачје на Карпош во Скопје, едно лице со закана кон вработената одзело пари од дневниот промет.

Ограбена аптека во скопски Карпош

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

To top