ѓорче петров

Пронајдени се 81 резултати на тема „ѓорче петров“
Скопје

Прифатена иницијативата на ВМРО-ДПМНЕ, 300.000 денари за подобра хигиена во основните училишта и градинките во Ѓорче Петров

Прифатена е иницијативата на советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата за трансфер на 300.000 денари кон основните училишта и градинките...
Вести

По силниот ветер во Скопје улица во Ѓорче Петров стана хит: „Издуван“ монтажен тоалет го блокира коловозот (ФОТО)

Силно невреме го погоди главниот град синоќа, по што низ улиците може да се видат откорнати дрва и фасади од згради. На социјалните мрежи...
Вести

Мисајловски помеѓу граѓаните во Ѓорче Петров: Ѓорчепетровци се горд народ кој си ја сака државата повеќе од се, време е за обнова

Масовна средба со граѓаните во Ѓорче Петров. Проблемите секаде исти. Разочарување, неисполнети ветувања, деградирање на националните...
Вести

Ѓорче Петров се соочува со рекордна загаденост на воздухот: Граѓаните на општината со барање до Град Скопје и МЖСПП

Сервисирање и повторно пуштање во употреба на мобилната мерна станица за регистрирање на аерозагадувањето, како и поставување нова...
Вести

Арсовски: Дали во општина Ѓорче Петров, градоначалникот Наумовски повторно ќе вработува само партиски активисти и послушници на СДСМ?

СДСМ е политичка партија која ги користи последните моменти од својата власт за изигрување на законите и за згрижување на своите партиски...
Скопје

ВМРО-ДПМНЕ ОК Ѓорче Петров и потпретседателот Мисајловски донираа храна и облека во Ѓаконијата при црквата Св. Петар и Павле

Денес ОК Ѓорче Петров заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски, традиционално во Ѓаконијата при црквата Св. Петар...
Скопје

„Дали уништувањето на овој парк ќе му донесе на Наумовски повисока вредност на семејниот имот во Ѓорче Петров“?

Наумовски очигледно ги заборави предизборните ветувања, реагираат од Комисија за инфраструктура, урбанизам и транспорт на ВМРО-ДПМНЕ. Нивниот...
Скопје

Советничката Андоновска на средба со претставници на ОБСЕ: Приоритетите на граѓаните на Ѓорче Петров, се приоритети и на ВМРО-ДПМНЕ

Приоритетите на граѓаните на Ѓорче Петров, се приоритети и на ВМРО-ДПМНЕ, истакнува советничката Марија Андоновска. -Како советник во...