Хроника Ѓорче Петров

Приведен маж, нападнал две лица по недоразбирање во сообраќајот

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Приведен маж, нападнал две лица по недоразбирање во сообраќајот

На 10.04.2024 во 18:50 часот на подрачјето на Ѓорче Петров, полициски службеници од Полициската станица Ѓорче Петров го лишиле од слобода Д.А.(40) од Скопје затоа што, по претходно недоразбирање во сообраќајот, физички ги нападнал Б.Ѓ.(48) и В.Ч.(46), двајцата од  с.Волково, скопско.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

To top