Египет

Пронајдени се 30 резултати на тема „Египет“
Фудбал

ШОК ВО ЕГИПЕТ: Бесните навивачи го опколија домот на Салах, ѕвездата на Ливерпул изненадувачки излезе, а потоа… (ФОТО)

Ѕвездата на Египет и Ливерпул, Мохамед Салах доживеа непријатност по враќањето од Мундијалот во Русија. Имено, бесни навивачи Египет...