дете

Пронајдени се 150 резултати на тема „дете“
Вести

Дете беше крвнички претепано, а таа не сака да го открие монструмот: Истрага против мајка од Скопје за запуштање и малтретирање дете

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице...
Занимливости

Мајката на ова девојче на момент се сврти со грбот и ја остави сама- ќе ви замрзне крвта кога ќе видите што се случи потоа (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави видео снимка од девојче со нејзината мајка кое го шокираше светот. На видеото се гледа како мајката со...
Живот и стил

Срцепарателна фотографија која мора да ја видат сите родители: Вака изгледа дете злоставувано од другарчињата

Кари Голеџ од Тивертон во Велика Британија објави срцепарателна фотографија од својата 6-годишна ќерка која е жртва на злоставување...
Живот и стил

Се огласија родителите на 6-годишното детенце на кое никој не му дојде на роденден: Што се случува по “забавата“?

На адресата на малиот Теди сè уште пристигнуваат подароци од сите страни на светот и покани за специјални настани како НБА натпревари,...
Живот и стил

Секунда ги делеше од трагедија: Бебе летна од рацете на мајка си кога до нив експлодирала гума (ВИДЕО)

Мајка и бебе биле погодени од голема гума за камион што експлодирала, но во несреќата имале и среќа. Видеото кое кружи на интернет е направено...
Вести

Ова дете немаше детство: На 11-години го осудија за убиство на бремената маќеа, а дури сега е откриена шокантната вистина (ВИДЕО)

Џордан Браун имал 11 години кога е уапсен и обвинет како возрасен за убиството на идната маќеа, која била бремена. Денеска има 21 година...
Занимливости

На сите родители ќе им се заледи крвта во вените: Погледнете што прави ова дете, веднаш ќе ги осудите мајка му и татко му (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави видео снимка од момче на возраст од околу две години како си игра со џиновски питон во својот двор. Она...