дете

Пронајдени се 222 резултати на тема „дете“
Вести

Дете во тешка состојба, со часови било затворено на жештините во автомобил: Родителите сега се до него, а каде биле додека се мачело?

Четиригодишното девојче, кое без свест било пренесено во болница од страна на Итната помош во Ровињ во четвртокот, уште е во тешка состојба...
Живот и стил

Ова видео ќе ви го направи денот поубав: Бебето си игра со сестричката, а потоа дојде кучето и направи урнебес (ВИДЕО)

Постарата сестра седнала во автомобилчето, а помалечкиот брат почнал да ја вози по собата. Можеби возењето би било и’ полесно ако нивното...
Живот и стил

Кога мајка треба да спаси дете, таа добива моќ на Супермен: Со неверојатни рефлекси си го спаси синот (ВИДЕО)

Надзорната камера снимила момент кога една мајка со неверојатни рефлекси успеала да го спаси синот од пад по скали од четвртиот кат. Снимката...