Хроника СВР Скопје

Дете истепано во училиште во Чаир

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Дете истепано во училиште во Чаир

На 20.05.2024 во 15:30 часот во СВР Скопје, М.С.К.(52) од Скопје пријавила дека на 17.05.2024 во основно училиште на подрачјето на Чаир во Скопје, нејзиниот малолетен бил физички нападнат.

Според пријавата, детето е истепано од друг малолетник.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

To top