понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 141
АКТУЕЛНО

Скопје БЛОКИРАНО, Данела Арсовска со СПЕЦИЈАЛЦИ се брани од СКОПЈАНИ и новинарските екипи

home Хроника

Приведен криминалец баран со потерница

Приведен криминалец баран со потерница

На 30.12.2020 во 18.45 часот во с.Црешево, скопско, полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка – Отсек за потрага и од ЕВР Кисела Вода, врз основа на судска наредба, го привеле Д.Н.(42) од с.Брњарци, скопско, кој се барал со потерница за издржување казна затвор од една година, информира МВР

Лицето било спроведено во казнено-поправната установа Затвор Скопје.

Коронавирус