криминалец

Пронајдени се 32 резултати на тема „криминалец“
Хроника

ДРАМА ВО СКОПЈЕ: Полицајци сакале да уапсат криминалец кој требало да лежи затвор, а тој ги прегазил – па потоа се пресметал со останатите

На 12.07.2021 во 14.30 часот во Скопје, на ул.„Љуботенски пат“, од страна на полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Кисела Вода...
Хроника

Приведен криминалец од Битола: При претрес на граничен премин му биле пронајдени повеќе од 56 илјади евра без доказ за потекло

На 25.06.2021 на Граничен премин Делчево, полициски службеници го лишиле од слобода Д.Д. од Битола затоа што при пасошка контрола било констатирано...
Хроника

Приведен криминалец осомничен за четири кражби, баран е и со централна потерница за доиздржување затворска казна

Полициски службеници на СВР Тетово-Полициско одделение Теарце денеска околу 13:15 часот, во гаража помеѓу тетовските села Нераште и Беловиште,...