сабота, 17. април 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Дилер од Прилеп падна во рацете на полицијата

Дилер од Прилеп падна во рацете на полицијата

На 18.12.2020 во 16:40 часот на ул.„Борка Утото“ во Прилеп, полициски службеници од Полициската станица Прилеп од слобода го лишиле Г.К.(29) од Прилеп, затоа што при преглед кај него биле пронајдени марихуана и дигитална вага.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус