закани

Пронајдени се 51 резултати на тема „закани“
Вести

Втор ден власта молчи по заканите до новинарите од страна на Рашковски- Додека ВМРО повлекуваше тужби, СДСМ им се одмаздува!

Втор ден јавноста, новинарските здруженија, политичките партии, аналитичарите, експертите и адвокатите се во неверување од директните...
Вести

„Чедата живи да ви ги запалат, вие сте мртви копилиња“: Грозоморни закани до новинарите од КУРИР, БАРАМЕ ИТНА РЕАКЦИЈА ОД НАДЛЕЖНИТЕ!

Редакцијата на КУРИР повторно е мета на грозоморни закани.  Досега ниту еден ваков случај не е разрешен иако за тоа имавме поднесено...
Вести

Претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ од Вевчани добил сериозни закани: Функционер од СДСМ рече дека ќе ме убие и ќе ми ја запали куќата

Ѓорѓи Влајнкиноски, претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ од Вевчани, утрово добил закани по живот, но и по животите на членовите на неговото...
Хроника

„Дај ми пари и злато или ќе ги објавам голите фотографии кои ми ги праќаше“- закани од млад гостиварец до поранешната девојка

Дваесет и двегодишна жителка на гостиварското село Балиндол, вчера го пријавила дека нејзиното поранешно момче  за уцена. Од СВР Тетово...
Вести

Командант Малишева им честиташе на напаѓачите на Јанакиески и Ристoвски и упати нови закани: „Нема да престанеме во оваа битка“

Мухамед Красниќи познат под прекарот Командант Малишева на својот Фејсбук профил објави статус во кој ги откри напаѓачите на Мили Јанакиески...