Хроника Драчево

Мајка и син добивале закани од скопјанец

Тој бил задржан во Полициската станица Кисела Вода за понaтамошна постапка и по целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.   

Мајка и син добивале закани од скопјанец

Денеска (15.06.2024) во 00:05 часот, полициски службеници од Полициската станица Драчево го лишиле од слобода Ј.Н.(39) од Скопје, постапувајќи по претходна пријава дека на 14.06.2024 се заканувал на С.И.(26) од Скопје и неговата мајка М.И..

Тој бил задржан во Полициската станица Кисела Вода за понaтамошна постапка и по целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

To top