возачи

Пронајдени се 31 резултати на тема „возачи“
Хроника

Хаос во скопскиот сообраќај: Казнети 33 возачи кои возеле под дејство на алкохол, а 28 за возење побрзо од дозволеното

Во периодот од 23.00 часот на 21.09.2019 до 05.00 часот на 22.09.2019 Одделението за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје спроведе акциска...
Вести

РСБСП: Младите возачи да ги почитуваат правилата за ограничување на брзината и да не возат под дејство на алкохол

Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата (РСБСП) преку соопштение упатува апел до младите возачи да ги почитуваат...
Вести

Влева страв во коски и кај најискусните возачи: Ова е најопасниот пат на светот, оправдано наречен “патот на смртта“ (ФОТО)

Јунгас Роуд, односно “Death Road” го добил името по бројот на луѓе кои на него го изгубиле животот. Настанал откако парагвајските затвореници...