Хроника МВР

Казнети 145 возачи во Скопје, еве какви прекршоци направиле

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

Казнети 145 возачи во Скопје, еве какви прекршоци направиле

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (07.03.2024) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 145 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 17 санкции, 22 мерки за возење без возачка дозвола, 11 санкции за користење мобилен телефон при возење, три мерки за минување на затворен сигнал – црвено светло, девет мерки за некористење на сигурносен појас…

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

-Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, велат од МВР.

To top