Македонија мвр

Казнети 157 возачи под дејство на алкохол

Вчера (01.05.2024) во периодот од 16.00 до 22.00 часот спроведена е акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на територијата на Република Северна Македонија, при што санкционирани се 157 возачи. Од нив 41 на територија на СВР Куманово, по 34 на територија на СВР Битола…

Казнети 157 возачи под дејство на алкохол

За време на контролата санкционирани се и 183 други видови на сообраќајни прекршоци.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Најнови вести од Македонија

To top