Хроника возете внимателно

Во Скопје казнети 108 возачи

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (23.04.2024) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

Во Скопје казнети 108 возачи

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (23.04.2024) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 108 мерки, меѓу кои за возење без возачка дозвола 14 санкции, шест мерки за користење мобилен телефон при возење, седум санкции за некористење сигурносен појас…

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

To top