свр охрид

Пронајдени се 86 резултати на тема „свр охрид“
Хроника

ИЗМАМА ВО ОХРИД: Ѝ се јавиле на телефон со шок вест, па дала 3.000 евра- НЕ НАСЕДНУВАЈТЕ НА ВАКВО НЕШТО И ОДМА ПРИЈАВЕТЕ!

На 18.08.2022 година, 74-годишна жителка на Охрид, во СВР Охрид пријави дека околу 13 часот, телефонски добила известување за сообраќајна несреќа...
Хроника

Кумановец измамил охриѓанец- му ветил вработување во државна институција и му зел 3.000 евра и противправна имотна корист од 186.000 денари

СВР Охрид поднесе кривична пријава против А.М.(39) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“....
Хроника

Кривична пријава против скопјанец за „ширење расистички и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски систем“

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Б.К.(23) од Сарај, скопско, поради постоење основи на сомнение за сторено ккривично дело „ширење...