Македонија СВР ОХРИД

ОХРИЃАНЕЦ ГО ФОТОГРАФИРАЛ ГЛАСАЧКОТО ЛИВЧЕ – бил фатен, сега ќе се кае за тоа каков пекол го очекува!

По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопштуваат од СВР Охрид.

ОХРИЃАНЕЦ ГО ФОТОГРАФИРАЛ ГЛАСАЧКОТО ЛИВЧЕ – бил фатен, сега ќе се кае за тоа каков пекол го очекува!

На 24.04.2024 година во 12.15 часот, во СВР Охрид приведен е А.И.(48) од Охрид, затоа што го фотографирал гласачкото ливче на избирачкото место 1271 во Охрид, стои во денешното соопштение.

-По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопштуваат од СВР Охрид.

To top