Хроника телото предадено на обдукција

Маж се удави во Охридско езеро

Маж се удави во Охридско езеро

На 07.06.2024 година во 20.50 часот, во СВР Охрид е пријавено дека во водите на Охридското езеро во близина на месноста „Баден“ во близина на охридското село Љубаништа, удавен пронајден е Л.М.(54) од Неготино.

-По наредба на јавен обвинител увид на местото на настанот, извршија полициски екипи а смрт, без видливи траги на насилство, констатира лекар од Итната медицинска помош, информира портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

Телото е предадено на обдукција во Судска медицина во Битола.

To top