Хроника СВР Охрид

Лице од Норвешка го нарушило јавниот ред и мир во Охрид, агресивно се однесувало и кон полицајци

Лице од Норвешка го нарушило јавниот ред и мир во Охрид, агресивно се однесувало и кон полицајци

На 30.05.2024 во 02.20 часот на булеварот „Македонски просветители“ во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го приведоа О.Б.Ф.(41) од Норвешка затоа што го нарушил јавниот ред и мир и агресивно се однесувал кон полициски службеници кои преземале службени дејствија.

Против него е поднесена соодветен поднесок.

To top