Хроника промовирал и поттикнувал омраза и дискриминација

Лице од Виница напишало коментар на текст на интернет портал- си доби кривична

Лице од Виница напишало коментар на текст на интернет портал- си доби кривична

СВР Охрид поднесе кривична пријава против З.Д.(33) од Виница поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „ширење на расистички и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски систем“.

На 12.03.2024, пријавениот напишал коментар на објавен текст на интернет портал со кој промовирал и поттикнувал омраза и дискриминација.

To top