снег

Пронајдени се 328 резултати на тема „снег“
Регион

Неверојатна глетка на Ѓурѓовден – зимата се врати во регионот, УХМР со најава за снег и во Македонија (ФОТО+ВИДЕО)

Во некои балкански земји времето личи на вистинска зима, иако е пролет. Снег има во Босна и Херцеговина. Во повеќето градови температурите...
Македонија

Снегот доаѓа кон Македонија: Хрватска утрово наликува на вистинска зимска идила- УХМР со најава за пресврт во времето и кај нас (ФОТО)

Популарното загрепско излетничко место Сљеме денеска беше прекриено со снег. На снимките, кои ги објавија хрватските медиуми, се гледа...