снег

Пронајдени се 615 резултати на тема „снег“
Регион

ЛЕДЕНИОТ БРАН ОД АРКТИКОТ ПРИСТИГНА ВО ХТВАТСКА: Снегот предизвика хаос во сообраќајот, во Македонија пристигнува набрзо! (ВИДЕО)

Драстичната промена на времето која што веќе со денови се најавува пристигна на Балканот. Прва земја на удар на ледениот бран од Арктикот...
Вести

ПОВТОРНО ДОАЃА СНЕГОТ И ДОЖДОТ: УХМР со детална временска прогноза за наредните денови, еве кога не очекува конечно затоплување

Нов бран од врнежи од дожд ќе почне утревечер од северозапад и ќе трае и во среда преку денот, најави Управата за хидрометеоролошки работи. –...
Скопје

„НаТочак“: Мостот „Обединети нации“ утрово непрооден за пешаци и велосипеди, градските власти им посакаа среќа следниот пат

Фејсбук групата „НаТочак“ преку статус објавуваат дека единствениот тротоар преку кој може да се помине реката Вардар ако сте пешки...
Вести

Укината забраната за сообраќај на овие правци во Македонија – ова мора да го прочитате пред да тргнете на пат ова утро

Од 8.20 часот е укината забраната за сообраќај за тешки товарни возила на планинскиот премин Ѓавато и на патниот правец Струга – Граничен...
Вести

СОСТОЈБА НА ПАТИШТАТА УТРОВО: Дозволa за камиони преку Плетвар, интензивни снежни врнежи и забрана за камиони на неколку патишта

Од 05:20 ч. е укината забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Прилеп – Градско преку планинскиот премин Плетвар. Од...