Регион

НА ОВА МЕСТО ВО РЕГИОНОТ ТРУПА СНЕГ ВО МОМЕНТОВ: Утре доаѓа и кај нас, „луда марта“ носи пресврт на времето кое го имаме денес! (ФОТО)

НА ОВА МЕСТО ВО РЕГИОНОТ ТРУПА СНЕГ ВО МОМЕНТОВ: Утре доаѓа и кај нас, „луда марта“ носи пресврт на времето кое го имаме денес! (ФОТО)

Во овие моменти снег буквално трупа во ски центарот Копаоник во Србија на само неколку стотина километри од Македонија.

Таму снежните врнежи се евидентирани на сите видео камери кои ги има ски центарот, а најавено е истиот да врне во текот на целиот ден.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by InfoKOP (@infokop)

Сепак иако имаме топло време и невообичаена температура во Македонија, од утре УХМ најавува дожд и снег на планините.

Времето утре:

Претежно облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Ќе дува умерен, долж Повардарието засилен северен ветер. Кон крајот на денот врнежите ќе престанат, а облачноста ќе се намали.

Во Скопје претежно облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

To top