шведска

Пронајдени се 38 резултати на тема „шведска“
Вести

Маскирани вандали во текот на минатата ноќ запалиле повеќе од 80 возила во Шведска: Пироманите во акција ги фатила камера (ВИДЕО)

Маскирани млади луѓе запалија неколку десетици автомобили во текот на минатата ноќ во Шведска и фрлаа камења кон полицијата, што предизвика...