шведска

Пронајдени се 258 резултати на тема „шведска“
Вести

Шведска е подготвена да се договори со Турција за кандидатурата за НАТО, тврди новиот шведски министер за надворешни работи

Новата шведска влада е решена да постигне договор со Турција за нејзината кандидатура за НАТО, изјави денеска новиот шеф на дипломатијата...