ракомет

Пронајдени се 49 резултати на тема „ракомет“
Ракомет

Легендарниот тренер им се налути на ракометарките кои ем играа ем ги доеја своите бебиња- една од нив им одржа и лекција на сите (ФОТО)

Легендарниот руски тренер Евгениј Трефилов кој беше и долгогодишен селектор на репрезентацијата, во овој момент не работи во ниту еден...
Вести

Комисија за спорт на ВМРО – ДПМНЕ: Скандалозна лага на Дарко Каевски преку која во џеб ставил 1.641 евро од државната каса за 12 дена!

Имено, на директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски, во јануари 2018 година, му биле исплатени трошоци за 12 дена престој...