Ракомет

Познати се двојките за последната фаза пред Ф4 во Келн

Познати се двојките за последната фаза пред Ф4 во Келн

Екипите на Веспрем и ПСЖ се последните четвртфиналисти во ракометната Лига на шампиони, откако ги елиминираа ПИК Сегед, односно Висла Плок.

Познати се двојките за последната фаза пред финалниот турнир во Келн.

Она што е интересно, во четвртфиналето ќе играат екипите на ПСЖ и Барселона, исто како и во четвртфиналето во фудбалската Лига на шампиони.

Двојки за четвртфинале на Лигата на шампионите:

Кил – Монпеље
Алборг – Веспрем
Магдебург – Килце
Барселона – ПСЖ

To top