малолетници

Пронајдени се 97 резултати на тема „малолетници“
Хроника

ФОТО: Малолетник со автомобил влета во бетонската жардињера на „Водњанска“, тешко повредени четворица тинејџери

Четворица малолетници се тешко повредени откако рано утринава со автомобил влетале најпрво во метална канделабра, па во бетонска жардињера...
Општини

Акциски контроли во угостителски објекти на подрачјето на СВР Битола: Се точело на алкохол на малолетници кои биле присутни и по полноќ

На 13.08.2022 во 01.00 часот при вршење на акциска контрола според планот „Безбедно лето 2022 “ во повеќе угостителски објекти во Битола се затекнати...
Хроника

ТОЧЕЛЕ АЛКОХОЛ НА МАЛОЛЕТНИЦИ: Кривична пријава против вработена во угостителски објект и правното лице од Битола

СВР Битола – Одделението за криминалистичка полиција при СВР Битола до Основното јавно обвинителство поднесе кривична пријава против...
Хроника

Уапсена битолчанка која била вработена во јавна установа за здружување на деца – ги запуштила малолетниците згрижени во домот

На 04.06.2022 полициски службеници од полициската станица Битола ја лишиле од слобода Х.В.К.(37) од Битола, вработена во јавна установа за згрижување...