малолетници

Пронајдени се 49 резултати на тема „малолетници“
Хроника

Mалолетници се степале пред угостителски локал во Градскиот парк – полицијата ги однела во станица, па биле повикани родителите

На 16.07.2021 во 22.15 часот било пријавено дека во Градски парк, пред угостителски објект, бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка...
Хроника

Наместо на журка завршиле во станица- на пет малолетници им се точело алкохол, а лишен бил и сопственикот кој поседувал прашкаста материја

Во периодот од 23.20 часот на 10.10 до 00.30 часот на 11.10.2020, полициски службеници од СВР Тетово извршиле акциска контрола во угостителски објект...
Хроника

Малолетни брат и сестра доживеале пекол- се возеле во автомобил со 23 годишно момче, а тоа почнало да ја пипка- па настанал хаос

На 15.05.2020 во 18.30 часот било пријавено дека во струмичко село, додека малолетничка со нејзиниот малолетен брат се превезувале во возило...