фудбал

Пронајдени се 20 резултати на тема „фудбал“
Фудбал

Хрватите имаат тајно оружје: Нивес Целзиус го помати умот на фановите со врелите фотографии во танга (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Кога Нивес ќе каже вамос, се пофали пејачката и актерка, 36 актерката Нивес Целзиус во коцкест костим за капење, заштитните бои на Хрватската. Целзиус...
Фудбал

Додека во Европа се фрлаат стотици милиони, еве како е во Африка: Најдобриот фудбалер добива 5 ГБ интернет, пиво… (ФОТО)

Браво, беше најдобар. Еве ти 5 гигабајти интернет и сурфај колку сакаш. Meanwhile in South Africa, this player got 5GB of data as his award for being named Man of the Match… 😂😂...