бит пазар

Пронајдени се 47 резултати на тема „бит пазар“
Скопје

Арсовска на пазарџиите од Бит Пазар: Ќе се избориме против нелојалната конкуренција и ќе овозможиме полесен пристап до пазарите

Независната кандидатка за градоначалник на Град Скопје, Данела Арсовска, денеска одржа средба со претставници од Комората на трговци...
Хроника

Го сопреле на Бит Пазар, излегол од автомобил па почнал да бега – пронајдени куршуми и пиштол во возилото, возачот фатен

На 10.09.2021 во 17.20 часот на подрачје на Бит пазар од полициски службеници од СВР Скопје е лишен од слобода Б.А.(27) од Скопје. Откако сопреле...
Хроника

На Бит Пазар работел угостителски објект по 21 часот: Кога влегла полицијата внатре имала што да види- сите завршиле во станица!

На 05.03.2021 во временскиот период од 21.30 до 23.20 часот од полициски службеници од СВР Скопје во содејство со инспектори од Државен пазарен...