Хроника Бит Пазар

Скопјанец бил агресивен кон полицајци, веднаш е приведен

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок. 

Скопјанец бил агресивен кон полицајци, веднаш е приведен

Денеска (15.06.2024) во 01:00 часот на подрачјето на Бит Пазар во Скопје, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го привеле Л.А.(32) од Скопје затоа што претходно агресивно се однесувал агресивно кон полициски службеници кои вршеле службени дејствија.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

To top