Хроника Бит Пазар

Четири лица тепале и повредиле млад скопјанец, казната брзо ги стигна

По целосно расчистување на случајот, до ОЈО Скопје ќе биде поднесена кривична пријава по брза постапка.

Четири лица тепале и повредиле млад скопјанец, казната брзо ги стигна

На 08.03.2024 во 19:40 часот на подрачјето на Бит Пазар во Скопје полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода С.Е.(30) од Скопје, а денеска (09.03.2024) во 09:25 часот биле лишени од слобода И.Е.(27), Х.Е.(48) и Б.Е.(23) сите од Скопје.

Сите се приведени поради тоа што на подрачјето на Бит Пазар со остар и тврд предмет го нападнале М.А.(33) од Скопје и му нанеле тешки телесни повреди.

По целосно расчистување на случајот, до ОЈО Скопје ќе биде поднесена кривична пријава по брза постапка.

To top