Хроника мвр билтен

Скопјанец со остар предмет избоден на Бит Пазар

На 12.03.2024 во 17,20 часот во Полициската станица Бит Пазар било пријавено дека на подрачје на Бит Пазар во Скопје две лица со остар предмет нападнале друго машко лице и му нанеле убодни рани.

Скопјанец со остар предмет избоден на Бит Пазар

Повредниот бил пренесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, а по преземени мерки било утврдено дека се работи за лицето Ф.К.(37) од Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

To top