Хроника полицијата работи на случајот

Ограбена аптека на Бит Пазар

На 30.01.2024 околу 13.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во аптека на на Бит Пазар, едно лице со закана кон вработената одзело пари од дневниот промет.

Ограбена аптека на Бит Пазар

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

To top