Вести мвр билтен

Малолетници се степале во локал на Бит пазар

На 23.05.2024 во 20.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека околу 18.30 часот пред угостителски објект на подрачјето на Бит Пазар, по претходна расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу двајца малолетници од Скопје.

Малолетници се степале во локал на Бит пазар

На 23.05.2024 во 20.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека околу 18.30 часот пред угостителски објект на подрачјето на Бит Пазар, по претходна расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу двајца малолетници од Скопје.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

To top