понеделник, 6. април 2020. Вести денес: 166
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Скопје

Дел од Скопје утре ќе остане без вода

Дел од Скопје утре ќе остане без вода

Од ЈП Водовод и Канализација известуваат дека на ден 25.02.2020 година (вторник) поради изведување водоводен приклучок од ф – 100 мм на ул.„ Христо Смирненски“ бр.57а, во периодот од 09.00 часот па се до завршување на работата без вода ќе останат дел од корисниците од ул. „Христо Смирненски“ на потегот од ул. „Борка Талевски“ до бул. „Митрополит Теодосиј Гологанов“.

 

Коронавирус