јп водовод и канализација

Пронајдени се 28 резултати на тема „јп водовод и канализација“
Вести

Комисијата за инфраструктура, урбанизам и транспорт до СДСМ: Кога ќе биде разрешен директорот на скопски Водовод?

Го прашуваме СДСМ кога ќе биде разрешен директорот на скопски Водовод?, велат од Комисијата за инфраструктура, урбанизам и транспорт...
Вести

Во Скопје импровизирани шахти опасни по живот, „Водовод и канализација“ мува не ги лази, граѓаните го прашаа Шилегов „Каде да ги возиме тротинетите“?

Отворените шахти без капаци кои се симбол на Скопје се се поопасни за пешаците и велосипедистите кои ги користат тротоарите и улиците. Слична...
Вести

Жителите на Нерези секое лето остануваат без вода за пиење, Богоев лажно ветува, ЈП Водовод парадоксално порача „не трошете вода без потреба“

Жителите на Средно Нерези и повисоките места во населбата веќе со години мака мачат со водата. Имено повеќе илјади жители секојдневно...