петок, 28. февруари 2020. Вести денес: 2
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Уапсен малолетник од Скопје

Уапсен малолетник од Скопје

На 18.01.2020 во 00:50 часот на ул.„Женевска“, полициски службеници од СВР Скопје лишиле од слобода 16-годишен малолетник од Скопје.

При извршен преглед кај него била пронајдена прашкаста материја.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.