малолетник

Пронајдени се 208 резултати на тема „малолетник“
Хроника

Малолетник избегал од јавна установа и направил ХАОС: Се обидел да украде „Мерцедес“, одзел паричник, па добил ќотек

На 08.10.2022 во 10:50 часот од подрачјето на Центар од полициски службеници од Полициската станица Центар бил лишен од слобода малолетник...
Хроника

ЗА САМО ЧЕТИРИ ЧАСА: Казнети 68 возачи, констатирани неправилности во врска со игри на среќа, приведен малолетник

Во текот на вчерашниот ден (05.10.2022), во периодот од 12.00 до 16.00 часот, од страна на сите сектори за внатрешни работи и патролни тимови составени...