скопје

Пронајдени се 876 резултати на тема „скопје“
Скопје

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 65 пациенти- еве ја вкупната бројка на хоспитализирани лица во главниот град

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 65 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 703 лица...
Вести

Бројот на хоспитализирани лица расте од ден на ден – само во Скопје вчера биле примени голем број на пациенти заболени од коронавирусот

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 72 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 692 лица...
Вести

Трајановски: Во ек на пандемија и кога Македонија се соочува со голем број на загубени животи, Шилегов на сила протурка незаконско решение за промена на голем број на имиња на улици и булевари во Скопје

Во време на пандемија и кога секојдневно се соочуваме со голем број на загубени животи, кога сме на врвот на светската листа по смртност,...
Вести

На инфективните оддели во земјава се лекуваат 1537 пациенти со Ковид-19 – еве колку се хоспитализирани само во Скопје

На инфективните оддели во Скопје и во болниците во другите градови се лекуваат 1537 пациенти со Ковид-19. Има околу 300 празни болнички кревети...
Вести

Над 600 пациенти се лекуваат само во Скопје – во изминатите 24 часа се хоспитализирани повторно голем број на заразени граѓани

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 70 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 621 лице...