скопје

Пронајдени се 527 резултати на тема „скопје“
Вести

ДЕЛ ОД СКОПСКИТЕ ОПШТИНИ ПОД ВОДА- додека власта ветува брда и долини, во Кисела Вода канализација тече по булеварите (ФОТО)

Невремето кое го зафати Скопје во овие моменти носи се пред себе. Дождот веќе направи проблеми во дел од скопските општини, а според...
Вести

Скопје уште е најголемо жариште на коронавирус во Македонија, еве по колку заразени има во секоја скопска општина

Од вкупно активни 3.284 случаи на заразени со Ковид -19 во земјава, 1.862 се во Скопје. Откако пред околу две недели драстично почна да се зголемува...
Хроника

Додека се возел со неговата девојка во центарот на Скопје, бил пресретнат од поголема група и му било одземено возилото

На 19.06.2020 во 01,40 часот во СВР Скопје, А.М.(22) од Скопје, пријавил дека околу 22,30 часот, на бул.„Гоце Делчев“,додека заедно со неговата девојка...
Вести

100 нови случаи на коронавирус во изминатото деноноќие во Скопје, еве во кои други градови имаше новозаболени со Ковид-19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1227 тестирања, а регистрирани се 156 нови случаи на ковид-19...
Вести

Само една општина во Скопје има само 1 заболен: Денеска во главниот град оваа општина руши рекорди на ново заболени

Во последните 24 часа се направени 1.348 тестирање, а регистрирани се 182 нови случаи со Ковид-19 од кои во Скопје се 107 ново заразени лица. Активни...