понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Три лица каснати од кучиња скитници

Три лица каснати од кучиња скитници

На 26.03.2019 во Полициска станица Радовиш, В.А (77) од село Покрајчево, радовишко, пријавила дека истиот ден во 13:30 часот во Радовиш била касната од куче скитник во пределот на левата потколеница.

На 26.03.2019 во 21:00 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, А.Д.(21) од Скопје  пријавила дека истиот ден околу 19:30 часот на улица „Веле Марков“ бил каснат од куче скитник во пределот на десната нога.

На 26.03.2019 во 12:40 часот во Полициската станица Центар, А.Б.(32) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 12:00 часот на плоштад „Македонија“ бил каснат од куче скитник за десната потколеница.

Коронавирус