Познати

Познати

КЕЈТ МИДЛТОН ГИ ЗАСЕНИ ХОЛИВУДСКИТЕ УБАВИЦИ ВО КАН: Покажа како се доаѓа на црвениот тепих, а еден детаљ го одбележа и изгледот на Вилијам! (ФОТО)

Во Лондон синоќа се одржа премиерата на долгоочекуваниот филм „Top Gun: Maverick“, а покрај актерската легенда Том Круз, на тепихот се појавија...
Познати

Српската пејачка беше истепана од своето момче, а сега со него го прослави роденденот како ништо да не се случило – пред гостите се бакнуваат без срам (ФОТО)

Пејачката Милица Ристиќ, девојката на српскиот ватерполист Никола Раџен го прослави својот 30-ти роденден. Тој заедно со пејачката ги...
Познати

ПРЕД ШЕСТ ДЕНА БЕШЕ ВО ПРЕГРАТКИТЕ НА СИТЕ: Водителката на Евровизија позитивна на коронавирус, симптомите ги добила уште на финалето, сите се сеќавате на овие детали од вечерта

Познатата музичка ѕвезда, која беше водителка на Евровизија, е во изолација поради коронавирусот. Пред само шест дена, таа беше во контакт...
Познати

Татко му го напуштил, а Саша Поповиќ го одгледал како свое дете и вчера го ожени – синот на пејачката имаше само два збора да каже за вистинскиот татко!

Синот од првиот брак на Сузана Јовановиќ го изговори судбоносното „ДА“ со својата избраничка Тијана во еден луксузен ресторан во Белград,...
Познати

ПОЧИНА ПОЗНАТИОТ АКТЕР: Го познававме по улогите во популарните серии, но една негова улога ја одбележа неговата кариера

Актерот Џон Ејлорд, познат по улогите во сериите ЕР и Вест крилја, почина на 75-годишна возраст. Алефорд починал во својот дом во Сиетл,...
Познати

Ед Ширан криеше дека ќе стане татко по втор пат, па веста ја сподели како гром од ведро небо – ова е полот на бебето (ФОТО)

Британскиот кантавтор Ед Ширан стана татко по втор пат. Откако во тајност се породила неговата сопруга, Ширан решил веднаш да го открие...
Познати

Саша Поповиќ го женеше синот, а неговата ќерка навистина е скромна – се појави во комбинација која ја има на секој чекор (ФОТО)

Саша Поповиќ и неговата сопруга Сузана организирале гала веселба по повод венчањето на синот на пејачот од првиот брак, а големо внимание...
Познати

САКАШЕ ДА МУ РОДИ 5 ДЕЦА – ова е првото момче на Карлеуша само на 16 години, од овие зборови денес пејачката пропаѓа во земја (ХИТ ВИДЕО)

Пејачката Јелена Карлеуша позната е по бројните скандали и афери. На естрадата се појави уште како тинејџерка, а тогаш во врска била...
Познати

Соседите гневни на Дара Бубамара: Се паркира каде ќе стигне – со „ѕвер“ од 150.000 евра им го попречува патот (ФОТО)

Музичката фолк ѕвезда Дара Бубамара многупати била фатена во сообраќајни прекршоци, а високите казни што и биле изречени не ја „научиле...
Познати

Очите на јавноста вперени кон ќерката на Харис Џиновиќ: Пејачот искрен за наследничката и нејзините фотографии – „Не треба да се слика како старлета“!

Џина Џиновиќ, ќерката на пејачот Харис Џиновиќ, веќе подолго време ужива голема популарност на социјалните мрежи – само на Инстаграм...
Познати

Лепа Брена си ја отвори душата – раскажа дали се срами од своето име, никогаш нема да претпоставите како ја вика сопругот веќе 30 години

Нејзиното вистинско име е Фахрета Јахиќ, но веќе со децении за повеќето луѓе таа е позната како Лепа Брена. Некои ја обожаваат како Брена,...
Познати

Тој и беше поранешно момче, па пропадна во земја – откако Рада раскина со Харис му се врати нему, ќе подзинете кога ќе дознаете каде ја обновиле врската

Веќе некое време се шпекулира дека српската пејачка Радмила Манојловиќ и пејачот Милан Станковиќ се повторно заедно, меѓутоа како што...