тим

Пронајдени се 17 резултати на тема „тим“
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ со предлог професорите и експертите да направат закон за обвинителство, државниот над партискиот интерес

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешната прес-конференција истакна дека партијата предлага формирање на тим од...
Фудбал

Исфрлен од тимот откако ја заведувал девојката на соиграчот- скандалот да биде поголем медиумите објавија страшен детаљ за фудбалерот

Фудбалерот на МЛС тимот, Атланта Јунајтед, Езекиел Барко е исфрлен од тимот пред мечот со ДС Јунајте поради тоа што ја заведувал девојката...