САД

Пронајдени се 2261 резултати на тема „САД“
Вести

Кирби: Бајден се обраќа на ГС на ОН за унапредување на интересите на САД и сојузниците и подршка за глобалниот Југ

Претседателот на САД, Џо Бајден доаѓа на 78. Генерално собрание на ОН за унапредување на американските интереси и вредности и ангажирање...
Вести

Стејт департмент: САД ќе воведат санкции кон Русија и Северна Кореја за какви било нови договори за оружје меѓу нив

Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден нема да се двоуми да воведе дополнителни санкции за Русија и Северна Кореја...
Вести

Муцунски, Ѓорѓиевски и Коњановски се во посета на САД каде што учествуваат во програмата за меѓународни лидери на Владата на САД

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и Градоначалник на Општина Аеродром, Тимчо Муцунски, Претседателот на ЗЕЛС и Градоначалник на Општина...