Кошарка

Познат е потегот на сезоната во Евролигата (ВИДЕО)

Познат е потегот на сезоната во Евролигата (ВИДЕО)

Во екот на избирањето на најдобрите во Евролигата, навивачите гласаа и за потегот на сезоната во ова натпреварување.

За најубав потег на сезоната беше одбрана блокадата на Мозес Рајт од Олимпијакос врз Јан Весели. Асот на грчкиот тим во третиот меч од серијата против Барселона монструозно го блокираше ривалот и ја испрати топката на трибините.

Тој потег најмногу им се допадна на навивачите и го одбраа за најдобар во сезоната.

To top