снег

Пронајдени се 159 резултати на тема „снег“
Вести

Снегот ни доаѓа од утре, задутре студено- убаво подгответе се за екстремно ладно за време на викендот и минусни температури

Времето утре ќе биде облачно, студено и ветровито со повремени врнежи кои на планините и на повисоките места ќе бидат од снег со слаб...
Вести

Невообичаен метеоролошки феномен: Комбинација на ветрови, песочна бура, пожари и снег предизвика хаос во источна Австралија

Источна Австралија денеска беше погодена од невообичаен метеоролошки феномен, кој истовремени донел песочна бура, снег и силни ветрови. Ветровите ...
Познати

Хрватската пејачка и стриптизета гола на снегот- облечена само во ноќница ги почести фановите на Инстаграм (ФОТО)

Хрватската пејачка и стриптизета Нивес Целзиус утрово не пропушти да направи прва фотографија со снегот кој падна во Загреб. Таа се...