снег

Пронајдени се 31 резултати на тема „снег“
Вести

Жителите не може да им поверуваат на сопствените очи: Во Сахара падна 40 сантиметри снег, камилите во опасност (ФОТО+ВИДЕО)

Инаку до овој феномен е дојдено поради ледениот бран кој нај веќе погоди делови од Алжир. Il a neigé sur les dunes rouges du Sahara algérien ! #Algérie #Alger #Algeria...