училиште

Пронајдени се 111 резултати на тема „училиште“
Вести

Во изолација неколку паралелки поради Ковид-19, Комисијата ќе одлучува и дали ќе продолжи онлајн наставата Струга и во Кичево

Бројот на новодијагностицирани пациенти со Ковид-19 се намалува, а во меѓувреме расте опфатот на вакцинација против Ковид-19 на возрасните...
Скопје

СРАМОТА: Лажните ветувања и негрижата излегоа на виделина, децата од населба Лисиче немаат училиште, сите ќе учат онлајн

На први септември како што потврди МОН учебната година започнува со физичко присуство, но во ООУ„Димитар Македонски“ во населба Лисиче,...
Фудбал

И ОВА ГО ИМА: Поради финалето на ЕУРО2020 во Англија на децата ќе им се дозволи во понеделник да доцнат на училиште!

Англискиот тим ќе се бори во своето прво големо финале по освојувањето на Светскиот куп во 1966 година, што е единствено искуство во животот,...
Вести

Психолозите реагираат: Протоколите во училиштата ќе предизвикаат анксиозност, страв, осаменост и нетрпеливост кај децата

Новите протоколи што ги предложи Комисијата за заразни болест и ги прифати Министерството за образование (МОН), а кои се однесуваат...