Хроника СВР Скопје

Девојче нападнато од соученик во училиште

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Девојче нападнато од соученик во училиште

На 18.04.2024 во 14.00 часот во СВР Скопје, Д.С.(38) од Скопје пријавил дека околу 09:00 часот во основно училиште на подрачјето на Ѓорче Петров, неговата малолетна ќерка била физички нападната од нејзин соученик.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

To top