училиште

Пронајдени се 113 резултати на тема „училиште“
Вести

ТРАГЕДИЈА ВО САД: Ученичка од шесто одделение пукала во своето училиште – две деца се повредени, еве ги деталите (ФОТО+ВИДЕО)

Ученичка од шесто одделение отвори оган во своето училиште во Ајдахо, на северозападот на САД и повреди три лица. Таа беше разоружана...
Вести

Ласовска: Дали родител кој нема средства да му обезбеди ИТ-уред на своето дете има право да ја тужи државата зошто неговото дете не е вклучено во образовниот процес?

Благица Ласовска, пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Вин-Вин“ зборуваше за ситуацијата каде над 40.000 ученици...
Вести

Филипче: Само деца од првите три одделенија со физичко присуство во училиштата, со настава ќе почнуваат во различно време

Нашата препорака е само децата од првите три одделенија физички да присуствуваат во училиштата во новата учебна година. За време на...