свети николе

Пронајдени се 35 резултати на тема „свети николе“
Вести

Владев: Опасниот КОКСАКИ вирус присутен во градинка во Свети Николе- се криело од јавноста и од здравствените институции

Опасниот КОКСАКИ вирус е присутен во градинка, тврдат од ОК ВМРО-ДПМНЕ Свети Николе и потенцираат дека надлежните власти на чело со...
Вести

Силјановска Давкова во Свети Николе: Секој ден слушаме како фамилијата добила уште еден бизнис, секој ден дознаваме за некој нов скандал

Кандидатот за претседател на Република Македонија, Гордана Силјановска Давкова вечерва се обрати на граѓаните во Свети Николе. Силјановска...
Општини

Градоначалникот на Свети Николе пред избори се колнеше и ветуваше дека нема да има депонија во градот- сега експресно ќе гради

По претходно прекинатата 29та редовна седница на Советот на Општина Свети Николе, на ден 20.03.2019 година се продолжи со работата на исто...
Вести

Мицкоски: Самите ќе мора да се избориме за правда и правдини, за човечко достоинство и честитост- овие избори се тој момент

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Свети Николе каде се сретна со граѓаните од ова населено место. -Денеска...