Хроника Свети Николе

Поради хероин: Кривична пријава против две лица

На 13.12.2023, пред домот на второпријавениот било затекнато едно лице и кај него бил пронајден и одземен хероин.

Поради хероин: Кривична пријава против две лица

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Свети Николе поднесе кривична пријава против Д.В.(32) од Свети Николе поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“ и „овозможување на употреба наркотични дроги“ и против Д.Т.(29) од Свети Николе поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „овозможување на употреба наркотични дроги“.

На 13.12.2023, пред домот на второпријавениот било затекнато едно лице и кај него бил пронајден и одземен хероин. Истиот ден бил извршен претрес во домот на второпријавениот, каде што биле затекнати пријавениот и уште едно лице, на кои им овозможил да користат хероин.

Исто така, при преглед на првопријавениот бил пронајден и одземен хероин.

To top